Fran Perea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nemorate da volite Frana da biste dosli ovde dodjite da se zabavite:))))
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 interviju,.............

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeUto Nov 25, 2008 7:43 am

“El teatro es mi casa, es donde me he criado”
Opiniones (0)
Entrevista a Fran Perea, actor y cantante. En 2003 participó en 'Los Serrano', con su personaje de Marcos, que le aportó una enorme popularidad. Tiene cuatro discos de platino y un disco de oro.


Clara Neila

Saltó a la fama con su papel en la exitosa serie de televisión Los Serrano. Desde esa plataforma, supo explotar también su otra versión, compatible con la interpretación, la de músico. Ahora vuelve a enfrentarse con el público todas las noches, en directo, en las tablas del Teatro Bellas Artes de Madrid. En ese escenario representa la obra Don Juan, el burlador de Sevilla, de Tirso de Molina. Un sensual y fornido Fran Perea (Francisco Manuel Perea Bilbao, Málaga, 1978 ) se viste con ropa de época antes de subir al escenario. Una nueva revisión del clásico que no falla ninguna temporada en la cartelera. La dirección corre a cargo esta vez de Emilio Hernandez, quien ha preparado una lectura crítica de este mito sevillano. Acostumbrados a oírle cantar, ahora sorprende verlo pasado al verso.

¿Cómo es su personaje?
Es muy complejo. No le interesa el amor ni las mujeres. Busca el desafío constante. Es valiente. Es un revolucionario. Quiere estar por encima de todo.

Pero Don Juan es un crápula, que no para de hacer fechorías, sobre todo a las mujeres.
Estamos ante un personaje muy profundo, que cada vez busca un mayor desafío, hasta que encuentra la muerte. No es sólo un seductor, un traidor, es más complejo que todo eso.

¿Cómo lleva lo de declamar en verso?
La dificultad del texto está precisamente ahí, en que el público de hoy en día se interese por una obra en verso.

Y ahora que está metido de lleno en el teatro, ¿qué pasa con su carrera musical?
En marzo saco disco nuevo. Estaré en el teatro hasta entonces. A partir de marzo de 2009 empiezo la promoción de mi nuevo trabajo discográfico.

¿Nos puede adelantar algo?
Son composiciones mías, de mis experiencias estos años. Entre rodaje y rodaje, en los conciertos, en la carretera, he ido escribiendo algunas canciones. Es el resumen de un trabajo de tres años.

¿Has estudiado música?
Siempre ha formado parte de mi vida. De adolescente, aprendí percusión y guitarra española.

¿Qué tipo de música suele escuchar?
Me gusta la música española. En general, el pop rock nacional.

¿Desde que edad tocas la guitarra?
Más o menos desde los 13 años. Mi influencia ha sido la música que me gusta.

¿Pero usted no iba para biólogo?
Empecé Biológicas porque en aquel momento la carrera de Arte Dramático no se consideraba algo serio.

¿Cómo llegó a esto de la interpretación?
La culpa la tiene mi padre, que es profesor de instituto. Desde siempre, mi hermana y yo hemos ido mucho al teatro. Luego, tuve claro que quería dedicarme a esto profesionalmente y estudié Arte Dramático en Málaga. El teatro es mi casa, es donde me he criado.

¿Qué le debe a ‘Los Serrano’?
La fama, la popularidad. La televisión te convierte en un personaje famoso a todos los niveles. La gente te reconoce por la calle.

¿Qué le dicen cuando entra en un bar a tomarse una caña?
La gente es bastante cariñosa. Me preguntan que cuando voy a ir con el grupo a su ciudad para dar un concierto.

¿Añora su Málaga natal?
Sí, por supuesto. Me escapo siempre que puedo para disfrutar con mi familia, con mis amigos de siempre.

¿Cómo fue la experiencia con su paisano Antonio Banderas en ‘El camino de los ingleses’?
Fantástico. Rodar con Antonio Banderas y en Málaga, fue algo muy especial. Banderas es muy generoso. Comparte lo que sabe.

Ha trabajado con Ana Belén en la obra de teatro ‘Fedra’. Ahora, con su hija, Marina San José, en ‘El Burlador’.
Sí, ha sido una gran casualidad. Ahora sólo me falta grabar un disco con Víctor Manuel y cierro el círculo con la familia.

Entre funciones de teatro, rodajes de películas y conciertos con su grupo, ¿le queda un minuto libre?
Suelo buscar un hueco para jugar al fútbol con un grupo de amigos, aunque sólo somos aficionados y no lo hacemos demasiado bien.

¿Alguna afición, además de jugar al fútbol?
Todos los años suelo regalarme un viaje al algún lugar fuera de España. Me gusta porque experimento lo que es volver a ser alguien anónimo.

¿A usted le llaman Francisco en casa?
Para nada. Si mi madre me dice Francisco, no es un buen síntoma. Es porque estamos con algo serie entre manos. Todo el mundo me llama Fran. Desde siempre.
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
_Anci_
Pochinjesh da pratish Seranove
Pochinjesh da pratish Seranove
_Anci_


Broj poruka : 76
Datum upisa : 09.12.2008
Godina : 31
Lokacija : con Serrano para siempre..

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeUto Dec 23, 2008 2:25 pm

hvala
Nazad na vrh Ići dole
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeUto Dec 23, 2008 2:33 pm

nnc
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
MILICA
moderator
moderator
MILICA


Broj poruka : 710
Datum upisa : 23.12.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeSre Dec 24, 2008 1:50 pm

Ja sam cula nesto sto je mozda samo trac,ali bi volela da je istina....\
Prica se da ce u martu Fran i SJK nastupiti u Beogradu u Bg areni!!!!
Daj boze da je to istina.........
Nazad na vrh Ići dole
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeSre Dec 24, 2008 1:51 pm

ja cula u februaru
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
lepotica
moderator
moderator
lepotica


Broj poruka : 603
Datum upisa : 26.11.2008
Godina : 30
Lokacija : con Victor para siempre...

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeSre Dec 24, 2008 2:28 pm

daj boze da dodju bilo bi extraa
Nazad na vrh Ići dole
_Anci_
Pochinjesh da pratish Seranove
Pochinjesh da pratish Seranove
_Anci_


Broj poruka : 76
Datum upisa : 09.12.2008
Godina : 31
Lokacija : con Serrano para siempre..

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimePet Dec 26, 2008 1:05 pm

ja bih sigurno isla..daj boze
Nazad na vrh Ići dole
lepotica
moderator
moderator
lepotica


Broj poruka : 603
Datum upisa : 26.11.2008
Godina : 30
Lokacija : con Victor para siempre...

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeSre Jan 07, 2009 4:30 am

IZMEDJU MENE I VERONICE NESTALA JE MAGIJA !!!

Kad se spomene Fran Perea, ne mozemo a da ne pomislimo na Marcosa Serrana, dobrocudnog i romanticnog decka, zaljubljenog u svoju "sestru" Evu. Ljubav prema muzici i gitari odraz je Franove strasti koju gaji odmalena. Zahvaljujuci seriji "Los Serrano", ovaj mladi glumac postigao je ogromnu popularnost, koja mu je otvorila vrata za nove uloge u filmovima "Menadzeri", "Trinaest ruza" i "Engleski put", koji rezira Antonio Banderas, a omogucila mu je i da snimi svoj prvi CD i pocne ozbiljnije da se bavi muzikom.
Iako je upisao studije biologije, Fran je brzo shvatio da je gluma, ipak, njegov zivotni put i, kako sam kaze, nikada se nije pokajao: "Oduvjek sam zelio da glumim. Jos kao mali odlazio sam u lokalno pozoriste u Malagi. Avanturistickog sam duha, volim promjene i zato mislim da ne bih podnio drugi posao".

*Da li te ljudi vise znaju kao Marcosa ili kao Frana?
Mislim da me mladji uglavnom poistovecuju sa Marcosom. Licno, vise bih volio da me znaju kao Frana Pereu.
*Postao si uspjesan i poznat preko noci. Kako se, kao mlad, snalazis u tome?
Radim svoj posao najbolje sto mogu i trudim se da cvrsto stojim na zemlji, jer znam da su slava i popularnost kratkog daha. Ne mogu da kontrolisem stvari koje me okruzuju, ali zelim da budem pravi profesionalac, a da li cu biti popularan, nije mi toliko vazno.
*Zasto si napustio "Seranove"?
Pa, bilo je vec vrijeme. Poslije cetiri godine snimanja moj lik nije napredovao. I dalje sam bio osamnaestogodisnjak. Zelio sam nesto novo i mislim da je u redu da pruzim sansu drugima.
*Posle serije igrao si u filmu "Engleski put" u reziji Antonia Banderasa. Da li mislis da su uloga Marcosa i velika popularnost koju ti je ona donijela, uticale na to da dobijes ulogu u tom filmu?
Antonio me tada nije ni poznavao. Izabrao me je na kastingu jer sam mu se dopao.
*"Engleski put" je sniman u Malagi, tvom rodnom gradu. Kako je izgledao taj "povratak kuci"?
*Vec dugo zivim i radim u Madridu, i stvarno sam se cudno osjecao kada sam dosao da snimam u mjesto gdje sam se rodio i odrastao, i to jos sa Banderasom, koji je takodje iz Malage.
*Osim glume bavis se i muzikom. Cak si uradio muziku za "Seranove".
Da, sviram gitaru od svoje trinaeste godine. U medjuvremenu snimio sam cetiri CD-a i stalno sam na turnejama i koncertima. Za seriju sam komponovao uvodnu pjesmu "Jedan i jedan su sedam", koja je postigla veliki uspjeh. To me je podstaklo da snimim prvi album.
*Da li si, kao Marcos u seriji, i privatno tako povucen i stidljiv kada su djevojke u pitanju?
Ne. Privatno sam sasvim drugaciji.
*Zahvaljujuci "Seranovima", upoznao si svoju najvecu ljubav, Veronicu Sanchez. Vjerovatno vam nije bilo tesko da glumite par.
Veronica i ja smo poceli da se zabavljamo cim je serija krenula i mislim da smo zato bili ubedljivi kao Marcos i Eva. Neko vrijeme zivjeli smo zajedno u Madridu i to je bio jedan od najlepsih perioda u mom zivotu.
*Zasto ste raskinuli?
Poslije nekog vremena nasi odnosi su zahladnjeli zbog toga sto smo oboje imali mnogo obaveza. Stalna snimanja, moji koncerti, cesta putovanja, njena angazovanja na filmu. Sve je uticalo da magija nestane.
*Da li vam je posle raskida bilo tesko da radite zajedno?
Oboje smo u to vrijeme postali pravi profesionalci i umjeli smo da razdvojimo privatni zivot od posla. Za mene je ona i dalje divna osoba i odlicna glumica.
*Marcos oprasta Evi nevjerstvo. Da li bi i u privatnom zivotu oprostio prevaru?
Nikada! Jednostavno, takav sam. Ne bih mogao da predjem preko toga, koliko god da sam zaljubljen.
*Vas odnos u seriji je dosta komplikovan i povod je za mnoge nesuglasice u porodici. Kako je u stvarnom zivotu?
Rekao bih da je ljubav u stvarnosti mnogo komplikovanija. Sve je neizvjesno i, za razliku od fikcije, nikad ne znas kako ce se zavrsiti.
*Da li gledas svoje filmove i serije?
Ponekad. Volim da vidim kako sam odradio neku scenu, mada, moram da priznam da mi je i pomalo neprijatno dok gledam sebe na TV-u. Nikako da se naviknem.
Nazad na vrh Ići dole
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeSre Jan 07, 2009 11:12 am

znm za taj inmtervju steta sto vise nisu zajedno extra su par
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
MILICA
moderator
moderator
MILICA


Broj poruka : 710
Datum upisa : 23.12.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeČet Jan 08, 2009 2:04 am

BAS su slatki,steta sto nisu zajedno...
Nazad na vrh Ići dole
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeNed Jan 11, 2009 8:05 am

mozda i jesu pa kriju lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
MILICA
moderator
moderator
MILICA


Broj poruka : 710
Datum upisa : 23.12.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimePon Jan 12, 2009 9:10 am

Ne verujem...
Nazad na vrh Ići dole
Kokoli Admin
Admin
Admin
Kokoli Admin


Broj poruka : 670
Datum upisa : 23.11.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 4:45 am

*,,Serranovi’’ su hit u Srbiji,Crnoj Gori,Bosni ali i sirom Evrope. Da li si se osjecao kao zvjezda kada su se emitovali u Španiji?
Uvjek sam se trudio da stojim sa obje noge na zemlji. Ali, zaista, ,,Serranovi’’ su imali fenomenalan uspjeh! Svi su nas gledali. Tako da, moram da priznam, jesam se osejcao kao zvjezda!
* Kakvi su ti planovi za ovu, 2008. godinu?
Trenutno u studiju snimam treci album. A vracam se i u pozoriste, sa klasikom ,,Don Huan, zavodnik iz Sevilje’’, Tirsa de Moline!
* Sta trenutno ima prioritet u tvom zivotu: muzika, film, TV, pozoriste ili, mozda ljubav?
Tokom proljeca cu u potpunosti biti posecen muzici…, kasnije pozoristu. Tu nema mjesta za film! A ni za ljubav!
* Chega bi se teze odrekao, glume ili pjesme?
Uhh, neznam. Iskreno se nadam da nikada necu morati da biram!
* Kako se pripremas za koncerte, imas li neki ritual?
Nista posebno. Uzmemo gitare i pjevusimo, zagrijavamo se. Zelja nam je da se svi dobro provedemo, i mi na sceni, i publika ispred nas!
* Autor si vecine svojih pjesama. Gdje nalazis inspiraciju?
Dok sam igrao u ..Serranovima’’, inspiraciju sam pronalazio u samoj seriji, mom liku, ljubavi sa Evom! Od odlaska iz serije, pisem o sebi, stvarima koje mi se desavaju i ljudima koji me okruzuju.
* Kako se nosis sa slavom?
Shvatam je kao dio posla. A, u njega ulazem svu energiju – gradjenje dobrih likova, u pisanju dobrih pjesama. Ako posao radim kako treba, ostalo je manje vazno!
* U kakvom si odnosu sa paparacijima?
Ne podnosim ih!
* Postoji li mjesto na planeti gdje se osjecas kao u raju?
Da, svaki put kada odem u moju rodnu Malagu!
* Kakve djevojke mogu da te osvoje?
Ne volim price o privatnom zivotu, ali mogu da vam priznam da nemam odredjeni tip djevojke! Volim iznenadjenja. I u zivotu i u ljubavi
*Ipak, kada se udvaras curama, stidljiv si kao Marcos ili?
Ha ha!Vjerujte nimalo nelicim na Marcosa!
*Vjerujes li u ljubav za cio zivot ?
Apsolutno!Jos mi se nije desila ali vjerujem da me negdje ceka ona prava!
*Za kraj planiras li da posjetis fanove u Srbiji,Bosni i Crnoj Gori, i mozda da odradis neki mini koncert?
Volio bih da upoznam te zemlje, nadam se da cemo se uskoro vidjeti!
Nazad na vrh Ići dole
http://fran.forumsr.net
MILICA
moderator
moderator
MILICA


Broj poruka : 710
Datum upisa : 23.12.2008
Godina : 30

interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitimePon Feb 09, 2009 8:07 am

Hvala....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





interviju,............. Empty
PočaljiNaslov: Re: interviju,.............   interviju,............. Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
interviju,.............
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Fran Perea :: Franova karijera :: FRAN-
Skoči na: